Цени на стара техника,старо радио и телевизионни приемници.

Правила на форума

Вашата обява трябва да съдържа шест основни неща:

- това, което купувате/продавате/заменяте/подарявате
- местоположение на Вас и на него
- цена на нещото (без ,,цена по договаряне" и т.н. - в такива случаи авторът на темата отнася едноседмичен бан!)
- начини за връзка с Вас (координати)
- задължителни снимки (обява без снимка се трие до 24 часа!)
- състояние на нещото

Re: Цени на стара техника,старо радио и телевизионни приемни

от Кирил » Чет Май 02, 2013 2:46 pm

Все пак обявената цена е по желание на продавача.. А едно нещо струва точно толкова за колкото някой е готов да го купи, така че рано или късно ще достигне реалната си продажна цена, или ще бъде унищожено, поради не добро съхранение (конкретно за тоя Луксор).
... Но от "0" знаний и упертости ты его ЛОМАЕШЬ 7 дней и не можешь понять элементарного, что электроника - наука о контактах ...
Аватар
Регистриран потребител

от Кирил » Чет Май 02, 2013 3:46 pm

Част от хората може да си помислят,че ги мотаме нещо да им отмъкнем супер ценните, прашни, кални, изтъркани, проядени от всякакви гадинки сандъци..
... Но от "0" знаний и упертости ты его ЛОМАЕШЬ 7 дней и не можешь понять элементарного, что электроника - наука о контактах ...
Аватар
Регистриран потребител

от Антон Оруш » Пет Май 03, 2013 8:51 pm

Принципно смисълът на търговските сайтове/раздели е не само да се предлага, но и да се купува/продава. И ако вътре влезе някой, да си хареса нещо. Проблемът се състои в това, че твърде малко продавачи са разумни и ще са склонни да прочетат тази тема. Изобщо, много малко хора четат. Повечето само праскат, пък каквото стане. а това е много заблуждаващо, защото е имало случай нещо да е обявено примерно за 200 лв, и като се обадя, той да каже ,,Ааа, така ли, не знаех, че не струва толкова, кажи колко струва, то само като опит беше това". Но има и хора, на които не им е проблем нещо да им стои години наред с високата трицифрена цена - не им пречи, седи им в килера, защо да не виси някъде там?
Имам електронен регистър на колекцията, където, освен други данни, е записан произходът и цената на всяко нещо, но обработката му е малко бавна и трудна, защото е екселски файл и трябва да се изтрият други данни от него, преди да се покаже, за да не бъде скучно и дълго за четене. Предварително ще кажа, че най-ниската цена за тв/радио, която съм плащал, е била 0 лв, а най-високата - 190. Обичайно обаче нещата са купувани за между 10 и 30 лв, в някои случаи - за 40-50 (не повече от 20-30 неща).
Дано съм помогнал.
1940 ==> 2010 | 1941 ==> 2011 | 1942 ==> 2012 | 1943 ==> 2013 | 1944 ==> 2014 | 1945 ==> 2015...
! ==> КУПУВАМ ВСЯКАКВИ Б Ъ Л Г А Р С К И ТЕЛЕВИЗОРИ И РАДИА <== !
GSM: 0896 625 803
lat. 42° 41'; lon. 23° 18'
DIN, МС/ТС, 1942
1000 Sofia, Bulgaria
Аватар
Site Admin
Site Admin

от Антон Оруш » Чет Юли 18, 2013 3:24 pm

Нещо интересно. От днес Продавалник въвежда нови правила за обявите. Ако една обява ,,е в разрез с правилата на сайта, тя ще бъде върната за редакция от потребителя, който я е публикувал, или ще бъде изтрита (в зависимост от нарушението)". Привлече обаче вниманието ми една точка от потенциалните нарушения на новия правилник: ,,Спекулативна цена – ако добавената обява е с нереално ниска или висока цена за категорията, тя ще бъде задържана за проверка". Да се надяваме, че това ще спре обяви от типа на ,,Респром АР 18 - 150 лв" и ,,Септември -300 лв" и т. н.
1940 ==> 2010 | 1941 ==> 2011 | 1942 ==> 2012 | 1943 ==> 2013 | 1944 ==> 2014 | 1945 ==> 2015...
! ==> КУПУВАМ ВСЯКАКВИ Б Ъ Л Г А Р С К И ТЕЛЕВИЗОРИ И РАДИА <== !
GSM: 0896 625 803
lat. 42° 41'; lon. 23° 18'
DIN, МС/ТС, 1942
1000 Sofia, Bulgaria
Аватар
Site Admin
Site Admin

от Кирил » Чет Юли 18, 2013 11:01 pm

Може би ще сравняват съвременни стоки само с цената им в магазина?
Аватар
Регистриран потребител

от Кирил » Пет Юли 19, 2013 3:59 am

Явно политиката им е такава. (coco2)
Аватар
Регистриран потребител

от pana » Нед Май 04, 2014 4:34 am

Един въпрос по отношение на цените. Имам едно руско сериозно величие Рига 10 добре запазено иска да му се пръснат контактите със спрей и да му се смени индикатора. В напълно работещ вид каква ще е цената му ? Как да го дам примерно за 50 лева когато искат за ботевчетата 40. То само индикатора му 6Е5С като нов има цена 15 долара .Цялото радио се води 1 клас говорителя му е уникален.Според мен радиото струва не по малко от 100 лева но ако го пусна в продажба никой няма да го приеме насериозно. Ще почнат да се пазарят за да отстъпя 10 или 20 лева там. Освен че е уникално това радио у нас не е много разпространено. Интересно ще е мнението на колегите от форума занимаващи се с тази дейност. На хората които имат задълбочени познания в тази област .Тоест на тези които не търгуват.
Изображение
Последна промяна pana на Съб Май 10, 2014 10:25 pm, променена общо 1 път
Регистриран потребител

......

от sawow » Нед Май 04, 2014 6:08 pm

......
Последна промяна sawow на Сря Дек 26, 2018 3:36 pm, променена общо 1 път
Регистриран потребител

от pana » Пон Май 05, 2014 11:15 am

Ами има нещо такова там имам дори чувството че да им подариш нещо да им платиш транспорта пак ще се чудят.Но не всички са боси .Аз лично познавам хора които си разбират от занаята.За снимките в момента не мога чакам да се зареди батерията на Канона по късно ще ги снимам.Имам и едно Менде заедно ще ги снимам и с него искам да се разделя .Нямам къде да ги държа .
28-05-2014 Ригата вече е продадена
Регистриран потребител

от gu6ter4eto » Нед Сеп 21, 2014 1:19 pm

Здравейте :)
бихте ли дали компетентното си мнение за подходяща цена на
DSC_0452.jpg

DSC_0453.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Регистриран потребител

Следваща