Сериалите по Хистори Чанъл

Проучване на общественото мнение

Re: Сериалите по Хистори Чанъл

от doctorZizi » Сря Фев 27, 2013 12:00 pm

идеята е добра, но си нямаме Хистори, та да го заснеме. Не си спомням точно, но преди време мисля НГ бяха снимали нещо в Бг. Cheershappy ма си `ного `убав
Прави каквото трябва , да става каквото ще!!!
Аз не карам бавно, просто летя много ниско.
Аватар
Техник
Техник

от Vladislav » Сря Фев 27, 2013 2:06 pm

Egoiz написа:Гледа ли ги някой:
- Американски антиквари
- Реставратори
- Спецове в заложната
Убеден съм че всичко е като на кино

Като питаш, да си кажа мнението. Аз почти не ги гледам. Тези "шоута" нямат нищо общо с документална телевизия, защото са евтини и изцяло режисирани "документални" сапунки. Четенето е далеч по-ефективен и приятен начин да научиш нещо - интернет е пълен с полезна и интересна информация.

Изобщо много жалко за тоталното падение на канала Хистъри. В началото беше истински документален канал с интересни филмчета на исторически теми, а сега е пълен боклук - като му погледна програмата, виждам само изброените от тебе и други глупости като "древни извънземни". Очевидно документалната телевизия не се котира много в Щатите и са решили да паднат на нивото на плебейския вкус, за да реализират някакви приходи. За съжаление същото важи и за част от каналите на Дискавъри. Явно заради парите вместо да се стараят да повдигат културното равнище на неселението, те го снижават. А за дублажа на български просто нямам думи. Ако започнат да дублират и Дискавъри Сайънс, вероятно ще си махна телевизора.
Заинтересован
Заинтересован

от simo_ » Сря Фев 27, 2013 3:50 pm

Наистина развалиха добрите документални канали. Преди около 8-10 години си спомням как Дискавъри беше пълен със предавания за историята със истински снимки и видео материали. Сега трябва да сортираш това, което ти е интересно, а преди се съобразяваш само с ангажиментите си и дали имаш време да стоиш още.
Регистриран потребител

от Vladislav » Сря Фев 27, 2013 11:08 pm

Ако искаш да гледаш интересни предавания за антиквариат, препоръчвам тези на БиБиСи. Може да са малко статични, но винаги показват истински антики на реални Antique Shows, и се кометират от експерти, които дават контекст за всяка вещ.

А за Дискавъри наистина съсипаха чудесните канали. За щастие все още по Дискавъри Сайънс и ЕйчДи Шоукейс показват свестни предавания при това без омразния ми български дублаж.
Заинтересован
Заинтересован

от Антон Оруш » Сря Фев 27, 2013 11:28 pm

Наистина е така това за Дискавъритата! Като се спомня 2002-2004-5 как съм гледал ,,Изгубените съкровища на древния свят"! Ставах всяка сутрин в 6:30 специално заради него! Друго, което много ми харесваше, беше ,,Старт от скрапа". И ,,Свръхконструкции" бяха много добри. А сега действително нивото им е паднало. Едни ,,Как са го направили" държат фронта и отвреме-навреме нещо спорадично.
1940 ==> 2010 | 1941 ==> 2011 | 1942 ==> 2012 | 1943 ==> 2013 | 1944 ==> 2014 | 1945 ==> 2015...
! ==> КУПУВАМ ВСЯКАКВИ Б Ъ Л Г А Р С К И ТЕЛЕВИЗОРИ И РАДИА <== !
GSM: 0896 625 803
lat. 42° 41'; lon. 23° 18'
DIN, МС/ТС, 1942
1000 Sofia, Bulgaria
Аватар
Site Admin
Site Admin

от Yassen » Чет Фев 28, 2013 4:13 am

Не мисля, че Хистори им е паднал ценза. Наптротив, тези предавания които ги каза Егоиз-а ги гледам с интерес. Наистина са режисирани, но това е все пак за аудитория 500 милиона човека. А и режисурата е до толквоа колкото да става гледаемо. Нещата наистина си ги правят добре, даже и технологията показват в детайл. Много неща научих от тях.
Аватар
Регистриран потребител

от doctorZizi » Чет Фев 28, 2013 10:48 am

Egoiz написа:....
Нешанъл джографик иначе са канала на който бих дал да снимат колекцията ми - знам че ще е с супер качествена техника,без никакви компромиси и ще се появи пред ОГРОМНА аудитория.
Знам ли има мечти които не се сбъдват ..........

никои не може да ти забрани да мечтаеш, но внимавай за какво мечтаеш, че когато се случи.... Cheershappy
Прави каквото трябва , да става каквото ще!!!
Аз не карам бавно, просто летя много ниско.
Аватар
Техник
Техник

от Yassen » Чет Фев 28, 2013 4:02 pm

Ако вземеш да платиш ще те снимат, но това са много $$$$$$$$. Другият вариант е да си намериш някоя американска продуцентска къща и да ги убедиш много убедително ,че си интересен и да направите съвместен филм подобен на "Американски антиквари", като някой постоянно ходи след тебе с няколко камери. Така ще изкарате $$$$$$ с които ще платите на Хистори $$$$$$ и ще останат за Вас $$$$ Cheershappy
Аватар
Регистриран потребител

Следваща