Глобул ли ..........и на вас да ви е....а майката.

Проучване на общественото мнение

Re: Глобул ли ..........и на вас да ви е....а майката.

от mitachi » Нед Апр 28, 2013 9:27 pm

Проблема е когато имаш много карти и отговаряш за тях. Ако е само една, теглиш им майната и те да те съдят. Ама разчитат на това, че като е група, спират всичко и ти трябва да си търсиш правата. Независимо, че всички карти за които отговарям, са с ограничение 50лв. лимит, ми треснаха сметка 300лв. за една карта. Просто дъщерята някъде я загубила, някой си я докачил и говорил на воля 2 дена в чужбина. Ама това, че в договора пише, че лимита е 50лв, не било баш така? Те разговорите в чужбина трудно ги отчитали? Адвокатите ги е страх да се заемат с такива дела. Защото и те са некомпетентни. И само ти казват, абе трябва да платиш такива такси-онакива такси и, не се знае дали ще печеля делото и т.н.
Не съм запознат с истинската съдебна система в Америка, ама ако е така как го пишат по книгите и дават по филмите, истинския адвокат веднага ще налапа такъв случай и ще ги разнищи от неустойки и плащане на адвокатски услуги. И не да ми разправя да се откажа, а сам ще се бута да изкара много пари от такъв случай. И пари получава, ако спечели делото! Не печели-"духа супата" така де са каже. Те тогава ще има правосъдие в държавата.
Аватар
Регистриран потребител

от doctorZizi » Нед Апр 28, 2013 11:23 pm

а аз се чудя защо не ти отговаря номера- бил си длъжник с има няма 6-7 бона, е к`во от това , че не знаеш, по- важно е , че си ДЛЪЖНИК. Лепват ти едно име, пък ти ходи да обясняваш, че нямаш сестра, която на всичкото отгоре била и уличница. Те това се казва- Ред, Законност и Сигурност- тоя педераст ли беше или чист травестит?
Прави каквото трябва , да става каквото ще!!!
Аз не карам бавно, просто летя много ниско.
Аватар
Техник
Техник

от Антон Оруш » Вто Апр 30, 2013 10:05 am

Ами изобщо не е добре това което се е случило. Към мен винаги са били коректни, но аз имам само един договор и един номер.
Ама тая реплика ,,ваши са, докато ние преценим" - нали уж било до 90 дни?
1940 ==> 2010 | 1941 ==> 2011 | 1942 ==> 2012 | 1943 ==> 2013 | 1944 ==> 2014 | 1945 ==> 2015...
! ==> КУПУВАМ ВСЯКАКВИ Б Ъ Л Г А Р С К И ТЕЛЕВИЗОРИ И РАДИА <== !
GSM: 0896 625 803
lat. 42° 41'; lon. 23° 18'
DIN, МС/ТС, 1942
1000 Sofia, Bulgaria
Аватар
Site Admin
Site Admin

от Vladislav » Вто Апр 30, 2013 12:24 pm

Ами според мен можеш евентуално да претендираш, че тази клауза за сериозната неустойка, е включена в договора без твое знание, без да те предупредят, без да и подписал и т.н. Ако обаче си подписал, че си се запознал и приемаш условията на договора, а всъщност не си изчел всичките дребни буквички, имат основание да претендират, защото с подписа си се задължил да изпълняваш всички клаузи на договора, все едно са закон за тебе. Такива договори, които имат за предмет по-голям материален интерес, трябва винаги да се проучват в детайли, защото за много номера дават сериозни отстъпки, но също така си включват и сериозни неустойки.
Заинтересован
Заинтересован

от Антон Оруш » Вто Апр 30, 2013 2:21 pm

Egoiz написа:Клаузата е прикрепена след подписването на договора - следователно няма как да знам за нея.

Това е незаконно.
1940 ==> 2010 | 1941 ==> 2011 | 1942 ==> 2012 | 1943 ==> 2013 | 1944 ==> 2014 | 1945 ==> 2015...
! ==> КУПУВАМ ВСЯКАКВИ Б Ъ Л Г А Р С К И ТЕЛЕВИЗОРИ И РАДИА <== !
GSM: 0896 625 803
lat. 42° 41'; lon. 23° 18'
DIN, МС/ТС, 1942
1000 Sofia, Bulgaria
Аватар
Site Admin
Site Admin

от Vladislav » Вто Апр 30, 2013 9:11 pm

Това е много странно. Ако наистина са променили условията на договора, без да те предупредят и без да поискат да разпишеш новите условия, разбира се че подобна промяна е поначало невалидна (нищожна) и останава без последствия. Но кажи как така са ти добавили подобна клауза, направо ми е трудно да повярвам, че ще си позволят да пренаписват договори и да не канят клиентите да подпишат изменените договори.
Заинтересован
Заинтересован

от alexandar888 » Пон Юли 22, 2013 11:11 pm

Махнаха ли най-после роуминга?
"Нашата мъдрост е следствие от нашия опит. Нашият опит е следствие от нашата глупост."

Моите неща: https://sites.google.com/site/hifiaudiobg/foto-galeria
Аватар
Регистриран потребител

Следваща