В пещерата на Али Баба.

Проучване на общественото мнение

Re: В пещерата на Али Баба.

от Yassen » Вто Сеп 03, 2013 1:04 am

Човека явно си прави кефа:) За какво са му стилажи за тези бижута, да не е фабрика или музей:) Забелязва се абсолютно реставриране, не личи намеса.

Не знам да има в България колекционер с толкова радия от периода 1920, повече приемници от малки фирми с много малко запазени екземляри. Просто уникални радия. Тук в България се колекционират предимно немски радия от периода на Втората СВ по мое наблюдение, такива колекции има хиляди по света. Както и предвоенни БГ радия, но това на този колекционер няма аналог тук.
Аватар
Регистриран потребител

от Yassen » Вто Сеп 03, 2013 1:12 am

Интересно, не знаех да има. Жалко, че не позволява снимки. Със сигурност има неща които ще са интересни на много хора... Апарати от зората на радиото са нещо много вълнуващо, след това масовките не са толкова вече...

За една френска фирма от тази епоха бях чел, че са правили за бобините линцентратен проводник от 1000 нишки, за по-голяма избирателност на контурите. За какво просто говорим? Изкуство в най-висша степен.
Аватар
Регистриран потребител

от Yassen » Вто Сеп 03, 2013 2:01 am

Ето ти един американски реставратор с такива САМОДЕЛНИ НЕЩА, просто нечовешко, как ли ги е направил? красота:

http://www.sparkbench.com/homebrew/homebrew.html
Аватар
Регистриран потребител

от simo_ » Вто Сеп 03, 2013 10:31 am

Я вижте какво открих в сайта му с реставрациите: http://www.sparkbench.com/sparkbe4.htm
http://www.sparkbench.com/sylalbum.html
Регистриран потребител

от bojitchko » Чет Окт 03, 2013 10:39 pm

Egoiz написа:Абе човек защо трябва да правиш отпор на почти всяко мнение с негативен аспект
Започвам да променям мнението си за теб
И ако аз нямам покритие .......

Много късно виждам горното, но е време да ти напомня какво си имал да вършиш, кога е трябвало да го направиш и колко пъти си определял срокове. Някакви телевизори, часовници, телефони...Та за покритието...
cheers
0888/231 599
Аватар
Регистриран потребител

от bojitchko » Чет Окт 03, 2013 10:47 pm

Yassen написа:Ето ти един американски реставратор

Като видя подобни неща и получавам усещане за малаценност. Някакъв жалък индивид, който си слага гордото звание колекционер. Никакво покритие. Само като си помисля какви магнетофони виждам по колекциите и ми идва да изхвърля всичко.
Айде cheers
0888/231 599
Аватар
Регистриран потребител

Предишна