Телевизор ПИРИН Т47-II

Телевизор ПИРИН Т47-II

от Malixx » Чет Ное 07, 2013 5:29 pm

Здравейте колеги! :) От скоро си имам телевизорчето от заглавието (coco76) . Доста време търсих читава бройка и най - накрая успях да намеря. Телевизора е в много добро състояние без забележки по кутията. Всичко му е налично и отвътре. Като цяло е бил пазен и ремонтиран мераклийската от предишния собственик.
При първоначалното включване телевизора заработи без проблем. Подадох му сигнал от кабелна телевизия и картината изгря. Има леки забележки по отношение на геометрията, но предполагам, че след подмяна на кондензаторите всичко ще си дойде на място. Картината е с добър контраст и яркост. Няма мъглявини. По отношение на звука се чува само шум, но е нормално без наличието на филтър за 6,5мх.
До тук добре, но реших да сваля лампите да ги почистя и след това се появиха два проблема. Първо звука изчезна. Няма никаква реакция, когато въртя потенциометъра. Преди това, както казах имаше шум, но нивото на звука се регулираше. Другия проблем е, че при подаване на сигнал на антенния вход картината изчезва. Кинескопа гасне ако може така да се изразя. Има проблясъци само при прещракване на каналите. Размърдвах лампите, но няма промяна. Ще се радвам ако ми помогнете със съвети как да реша тези възникнали проблеми и да продължа със скромната реставрация. Като за начало коя лампа е за звука и може ли да окаже влияние на картината? Имам минимални познания по електроника, но съм мераклия и се надявам да не ми се смеете много. Обещавам и снимки. (coco2)
Регистриран потребител

Re: Телевизор ПИРИН Т47-II

от radko » Чет Ное 07, 2013 6:41 pm

Схемата е тук: http://www.kn34pc.com/sch/sch_tv/tv_pirin.html
Надявам се да ти помогне да се ориентираш кои лампи са за звук и т. н.
Огледай за автогол при манипулациите.
Аватар
Регистриран потребител

от am stereo » Нед Дек 15, 2013 6:11 pm

а кабелната му дистанция с плъзгачите може ли да се види някъде
Всички електронни компоненти са направени от кондензиран пушек...ИзображениеSent from my Vostro 470 using On-Screen KeyboardRAID 0, RAID 1, RAID 5 and RAID 10
Аватар
Регистриран потребител

от faraona » Пон Апр 14, 2014 8:46 pm

Внимавай с Пирина и кабелната, че туй телевизорче не е разделено гълванически от мрежата. bnd
Аватар
Регистриран потребител

от sasho123 » Пон Юни 09, 2014 9:19 pm

icon_cool Доста такива са ми минали през ръцете ако някоя ламп няма надписи или нещо имаш проблем пиши ми на скайпа alex_11371 ще помагам знам го наизуст ако ти трябва нещо за неаго освен кенескоп изхвърлих го . Ако не можеш да се ориянтираш коя лампа де отива ще ти помогна само трябва снимка на таз лампа .
поздрави Сашо
Регистриран потребител

от Malixx » Пон Апр 17, 2017 2:41 pm

Здравейте на всички посетители на форума! :) Имам едно питане, а именно възможно ли да е се присади друго шаси на Пирина (примерно от респром Т5002) и да се ползва само кинескопа. Може да звучи странно, но все пак ми е любопитно. Поздрави!
Регистриран потребител