Респром Студио 3 - въпроси

Re: Респром Студио 3 - въпроси

от rolling_heads » Сря Юни 09, 2021 9:12 am

Това с баланса не ме кефи.
Ослушай внимателно дали в по слабия канал липсват ниските или има изкривявания.

Качи някоя снимка
Регистриран потребител

от Valiosport » Сря Юни 09, 2021 2:35 pm

Баса е покъртително силен и в двата канала колега(тия новите усилватели могат да мечтаят за такива баси) и изкривяванията са еднакви. Каналите са еднакво силни, просто в началото го бях пуснал с усилен до дупка сигнал от ДВД-то и при една трета като усиля потенциометъра и скалата вече влиза в червеното. Когато е усилен сигнала до дупка и искам леко да го слушам потенциометъра е почти в началото и свири само единия канал, трябва още малко да усиля.
Сега съм оставил ДВД-то на половината и този ефект вече не се наблюдава.

После пак ще го отворя и ще направя снимки
Регистриран потребител

от Valiosport » Сря Юни 09, 2021 10:41 pm

Ето снимки https://youtu.be/pzbI48IaLV0
На клипа се вижда че като оставя баланса на 0 единия канал скача леко повече от другия. Не знам колко е нормално до сега не съм имал Студио
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Регистриран потребител

от Valiosport » Чет Юни 10, 2021 12:49 pm

Снимките са малко големи, свалете ги и ги погледнете. Първото нещо което забелязах е че потенциометъра е 3 ДБ , на студио 2 пише 4 дб на потенциометрите.

Отзад гледам че някои Студио 2 са с 4 изхода за тонколони, към кои трябва да се свържат тонколоните, към долните или горните?
Регистриран потребител

от rolling_heads » Пет Юни 11, 2021 9:22 am

"към кои трябва да се свържат тонколоните, към долните или горните?"
Се тая, ти имаш само две.

Я кажи проблема с баланса оправя ли се като натиснеш бутона Моно.
Според мен нещо не е добре в пред усилвателната част.
Или в начина на подаване на сигнал.
Я кажи как си направил кабела. Към кои пинове на петицата подаваш сигнал
Регистриран потребител

от Valiosport » Пет Юни 11, 2021 1:24 pm

Кабела за подаване на сигнала е купешки от Елимекс(менте е) ама няма по хубави никъде вече.
Карах един приятел ТВ техник да ми направи кабел от Жак 5 към чинчове и от Жак 5 към стерео жак 3,5.
Отговора беше че кабела бил вътре с 5 жици и няма откъде да вземе такъв.
Аз имам спомен като дете че ги правех сам тия кабели, само че тогава се намираха и имам спомен че вътре бяха 4 кабела. Бутона Моно като го натисна се усеща сякаш се губи стерео ефекта, само че пак си свири на два канала.
Размених червения и бял чинч, без промяна.
Сега като размених двата кабела от потенциомеръра за баланса до входа на крайното стъпало силния канал се премести във ляво(преди беше в дясно). + и - съм спазил на входа на крайното стъпало.
Кажи откъде да взема кабел и ще си извада поялника и ще си направя.

Така като гледам снимката на моето студио ми се струва че е запоявана платката на която идва сигнал от крайните транзистори за светодиодите(зад трафа).
Пробвах и във входа за Магнетофон, същата история е.
Прави ми впечетление че ако го усиля скалата да светне до средата звука е много силен и почва да поизкривява.

Снимайте потенциометъра за баланса как е свързан при студио 2 да сравним как е свързан моя
Регистриран потребител

от Valiosport » Съб Юни 12, 2021 12:03 am

Има ли някъде схема на студио 3 ?
Пуснах тонколоните на долните изходи, взех нов кабел от Жак 5 към стерео Жак 3,5 , пак единия индикатор скача повече, почвам да си мисля че проблема е в индикатора и няма проблем с канала.
Ще ми се още две тонколони да сложа на горните два изхода, само че не знам 4-те изхода за тонколони в паралел ли са свързани или последователно, че ако са в паралел товара става 2 ома.
Регистриран потребител

от Valiosport » Съб Юни 12, 2021 12:59 am

Пичове, забелязъх нещо на което не бях обръщал внимание.
Гледах снимки на други такива усилватели и на всички пише "2/35 Студио 3", а на моя пише " 2×35 Студио 03"
Каква е тази модификация Студио 03 ?
Регистриран потребител

от Valiosport » Съб Юни 12, 2021 7:52 pm

Малко развитие по темата. Входовете на двата канала не са били обърнати, върнах ги както си бяха и като дам десен канал свири дясна тонколона само че свети левия индикатор за нивото. Някой "спец" е правил платката за индикаторите сигурно и си е оставил ръцете.
Намерих един прехвален майстор тука и като го видя усилватела ми каза че с такива не се занимавал. Искаше ми се някой да го прегледа и замери тук там
Регистриран потребител

Предишна