Това като заместител на 808 или с друга схема ?Усилване 8 не е ли малко за заместител на дарлингтон транзистор ? Пояснете моля, за какво свързване става въпрос ,колега Noel .
Маха се резистора Б-Е . На негово място се поставя диод от типа на 1N4148 с катод към базата. Монтира се какъв да е транзистор с бета над 8 . За предпочитане е без вътрешен диод защото тези с вътрешен и без резистор Б-Е са рядкост. Монтира се външен диод точно под ТХО-то , има удобно място. Заменя се прехвърлящия кондензатор с поне 47мФ. В много редки случаи картината "зъби" и се чува характерен шум като на искрене в ТХО-то. Тогава се монтират два последователно свързани диода К-Е а не един.
"Ако не мога да го поправя значи не е развалено" но......живота крие изненади
Ето нагледно как става.Ако транзистора има вграден диод и съпротивление то не се слага външен диод и се маха съпротивлението 633 и на негово място се слага диод 4148 .Ако транзистора няма диод и съпротивление то се слагат само диод 4148 и диод Е-К.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
R633 се маха във всички случаи. Затова се слага диода , иначе няма да тръгне.Транзистор без вътрешен диод и резистор е за предпочитане. Остава студен като мъртвец. Може да махнеш даже и радиатора.
"Ако не мога да го поправя значи не е развалено" но......живота крие изненади
А как тръгва когато се сложи транзистор със съпротивление и диод в него ? На показаната по горе картина се вижда че съпротивлението не е махнато защото транзистора е без такова и без диод.
Сложиш ли съпротивление , транзистора започва да грее , за да не грее иска голяма бета. Не искам да споря или убеждавам който и да е. Направи това което съм написал и после ще говорим. Сега в момента правя точно това . Не ме интересува какво са писали руснаците. Нито как се заменя нито защо така ами не иначе. Интересува ме телевизора да работи и да не се връща....а да , и да не грее транзистора :)
"Ако не мога да го поправя значи не е развалено" но......живота крие изненади
Ноел, не споря . Ще пробвам и твоя вариант. Просто когато транзистора има вътре съпротивление около 50 ома и не се отпои 633 то вече съпротивлението Б-Е стана около 20 ома и транзистора грее и даже може и да не тръгне. Като се отпои 633 тръгва и не грее.Щом Стоян слага BU2527DF който е със R Б-Е значи би следвало съпротивлението да не му пречи . Естествено от транзистор до транзистор има коренна разлика . Абе важното е че ги заместваме успешно ,пък кой както е хванал чалъма .