Видове динамо и как работят

Проучване на общественото мнение

Re: Видове динамо и как работят

от Кирил » Нед Юли 21, 2013 2:01 am

Динамото си е електромотор с постоянни магнити, използван като генератор (като му подадеш напрежение се върти, като го въртиш получаваш напрежение) използва се и при по-стари автомобили. Особеността е, че зарежда над определени обороти.
... Но от "0" знаний и упертости ты его ЛОМАЕШЬ 7 дней и не можешь понять элементарного, что электроника - наука о контактах ...
Аватар
Регистриран потребител

от Кирил » Нед Юли 21, 2013 2:50 am

Мисля че при Москвич 408 се използва динамо. Динамото генерира и от малки обороти, но не е достатъчно за да зарежда.
При повечето автомобили се използва алтернатор с намотка в ротора и намотка в статора. По-лесно се управлява. Друга разлика е че динамото генерира прав ток, алтернатора е трифазен променливотоков генератор.
Като бях 10-11 годишен съм си правил динамо за колелото от моторче от автокасетофон. (coco13)
... Но от "0" знаний и упертости ты его ЛОМАЕШЬ 7 дней и не можешь понять элементарного, что электроника - наука о контактах ...
Аватар
Регистриран потребител

от fbr1 » Нед Юли 21, 2013 7:42 am

Ако ги класифицираме строго, динамото разполага с колекторно-четков апарат, който представлява механичен токоизправител, а възбуждането дали е с постоянен магнит или електромагнит е въпрос на друга класификация. Всеки един постояннотоков двигател, може да се твърди че е динамо, защото са обратими машини. По същество динамото за колело си е алтернатор, защото произвежда променливо напрежение. А алтернатори с въртящ се постоянен магнит, се използват и в съвременните мотоциклети. Изправянето и управлението става на изхода с фазов регулатор, най-често изграден с тиристори, а и самия алтернатор се различава от класически електромотор. По средата е статор който е неподвижен, а външната част, която се върти, е ротора съставен от постоянни магнити.Изображение
Регистриран потребител

от Кирил » Нед Юли 21, 2013 3:03 pm

Магнет мисля че има при Симсон, Балкан 50 и подобни.
Аватар
Регистриран потребител