Касичка ли са новите автомобили

Проблемите на старите возила и решенията им

Re: Касичка ли са новите автомобили

от doctorZizi » Съб Дек 07, 2013 11:46 am

то за това всеки трябва да си купува кола според джоба, а не само за да се фука с нея. Купил БМВ или Мерцедес и му сложил газ, че да му е по- еФтино- ми купи си Поло и му сложи газ и ще ти е още по- еФтино- на гол тумбак чифте пищови.
Прави каквото трябва , да става каквото ще!!!
Аз не карам бавно, просто летя много ниско.
Аватар
Техник
Техник

от chavdar68 » Съб Дек 07, 2013 12:05 pm

То и дъртите коли са касички .... кво да кажа за мойта слабост Югото ми, доста съм вложил в него , някой ще каже - защо не си я хвърлил на скрапа? Е да , ама "кефа цена няма" , ще продължавам да влагам в нея, вози си ме, кефи ме, даже и комични ситуации имам с нея.Вчера си мина прегледа като по учебник, проверяващия още на опашката като бях и се заглеждаше и като ми дойде реда и ме пита "от де я изрови тая антика" .....и се заформи един лаф с въпроси и отговори като на викторина (coco13)
В няколко автофорума имам регистрации и имам наблюдения че доста от новите коли още в гаранция и правят сериозни проблеми ,най вече страдат от проблеми с електрониката, за най малкото нещо , светне"чека" и бегом на диагностика.
И друго забелязвам, на пазара се напуска доста от така наречената "диагностична апаратура" разни китайски Оп-Коми , Ваг-коми и т.н. и народа купува , чете и трие грешки ,пипа където не му е работа и после реве по форумите че някоя функция му се загубила......смях, смях .Щото българина нали от всичко отбира , та не малка част от проблемите си ги създаваме и самите ние ....
Аватар
Регистриран потребител

от Yassen » Нед Дек 15, 2013 2:13 am

Абе Егоиз-е, ти барем си човек търговец. Не им ли разбра "тънкия" намек на производителите на нови коли? Имаше една приказка много вярна: "Колите вече не се проектират от инженерите, а от маркетинга (разбирай търгашите)".

Факт е че веяка нова кола вече се прави по начин който те кара постоянно да вадиш кинти и да им ги подаряваш. Има елементарни примери: сменава се цял носач заради виещ лагер (защото лагера е в отливката и няма вадене). При предишните поколения си сменяваш лагера за 5 лв и си бръмкаш. Същото е и с шарнира, кормилната рейка и т.н. Друг пример: електрониката. Светва лампа и колата казва НЕ, докато не отидеш да кихнеш 400 лв заради повреден датчик на @#$@$@#$ и другото...Предишните поколения две жици до делкото и сам си правиш ремонта. Друго, агренажен гумен ремък - къса се и вече отиваш да се редиш за нова кола, тази трябва да и се смени целият мотор за 10 000 лв примерно. Предишното поколение беше с почти вечна верига, няма ремонти братче. А за пластмасите? Изгаря от слънцето за 5 години почти всичко по колата от брони, вежди, до табло и седалки. Преди време имаше никел, стомана, алумин и дърво... Да не говорим за филтри от по 100 лв (на ладата беше 3 лв) или масла със сертификат от 40 лв/литър... интересен е и факта за сервиза - ще идеш точно там и бай Пешо ще ти го прави, ама той има надник 400 лв и т.н. Фирмените сервизи и авточасти са сериозния приход на кинти на тези които произвеждат коли (най-фрапиращи в това отношние са БМВ от масовите коли).

Абсалютни КАСИЧКИ, коли направени за да им служиш, а НЕ ТЕ ДА ТИ СЛУЖАТ. Това е тънкия момент, за мен машината трябва да ти робува, а не ти на нея. Всеки автомобил вози от А до Б, но единия те лишава от средства да заведеш семейството до Торино на екскурзия, а другия ти спестява едно бреме и лишения.

Лично за мен всичко е ясно. Ако си кадърен в ръцете, имаш време и познания, си вземи расов автомобил от предно поколение, прави си го сам с кеф (което е част от удоволствието) и бръмчи на воля с минимум вложения.

И другото. Тук в България някой да види по-голяма заплата или бизнес пари и взима нова кола на лизнг без да сметне колко ще му струва 1 км движение с нея напред във времето. За мен да караш стар модел кола, добре ремонирана не е признак на нисък финансов статус, а на разум в главата.

Cheershappy
Аватар
Регистриран потребител

от ivanjordanov » Пет Яну 31, 2014 7:19 pm

Какво да ви кажа - като цяло да, касичка са.
Наскоро ми се наложи да гледам за нова талига - ами нещата са плачевни. Здрава и хубава кола струва много, а тези, които уж са ти по джоба, изискват двойна инвестиция, след като ги вземеш.
В крайна сметка май наистина е вярна репликата, че избирането на кола е като избирането на жена. (coco12)
Аватар
Регистриран потребител