Респром Студио 3 - въпроси

Респром Студио 3 - въпроси

от Valiosport » Пет Юни 04, 2021 12:16 pm

От скоро съм собственик на усилвател респром студио 3 и има много неща които не са ми ясни. Имал съм РС201 и УС221 и реших че ще търся студио 2/3.

Струва ми се че единия канал свири по слабо, но като се замисля и при РС201 го имаше този ефект, отворих усилвателчето да го огледам вътре и платките са капнати с бяла боя на болчетата, личи че не са сваляни, сано едното бушонче на крайното стъпало е направено с жичка и са изведени щипки за тонколоните.
Крайните транзистори са 2N3055 и 2N3055B. Не личи да са отвивани, на ефните пише 1989 година, на другите 1990.
Отзад има две врътки за отверка и пише 1,6А , едната и се е разхлабила гайката отвътре, за какво са тези врътки?
Вързал съм му тинколони Onkyon SC 570 MK2 80w 4 ома и припуква като поосиля..
Някакви идеи и препоръки да ми дадете
Регистриран потребител

Re: Респром Студио 3 - въпроси

от Valiosport » Съб Юни 05, 2021 2:44 pm

За какво са двете врътки отзад на студиото до изходите на тонколоните на които пише 1,6А, че при мен са усилени докрай?
Регистриран потребител

от radko » Съб Юни 05, 2021 8:45 pm

Вероятно иде реч за гнезда за предпазители 1.6 А, ако изглеждат така:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
Регистриран потребител

от Valiosport » Съб Юни 05, 2021 10:27 pm

Да тези са колега, вече се бях отчаял че никой няма да пропише във форума. Усилватела го купих миналата седмица и още имам много въпроси а няма много информация.
Изведени са щипки за тонколоните , но ми направи впечетление че минуса на двата канала е хванат от общо място зад трафа. Левия канал свири по слабо от десния ако оставя потенциометъра за баланса в нулево положение. Гледам единия предпазител на левия канал е направен с жичка. Ако завъртя потенциометъра за баланса 90° надясно от нулата вече двата канала свирят еднакво и ниво индикаторите се движат еднакво. Дайте ми идея какво да погледна, бих го занесъл на човек който ще съм сигурен че няма да го батариса
Регистриран потребител

от radko » Нед Юни 06, 2021 8:22 pm

Би трябвало като завъртиш надясно баланса, да се усили десния канал, и да се намали до нула левия канал. Щом при крайно дясно положение на баланса двата канала се изравняват, значи, че или самият потенциометър в частта си за ляв канал е повреден, или има лоша връзка някъде във проводниците от потенциометъра до платката, или че, примерно, единият канал от предусилвателя не е работел и някой майстор е вързал изхода на работещия канал на предусилвателя към входовете на двете крайни стъпала.
Аватар
Регистриран потребител

от Valiosport » Нед Юни 06, 2021 9:58 pm

Проблема се реши, като намаля входния сигнал от приемника, двата канала са еднакви в нулево положение.
Отзад усилвателя е направен с щипки за тонколоните и гледам че минуса на двата канала е вързан от общо място, някъде зад трафа. Така ли е било оригинално?
Регистриран потребител

от radko » Пон Юни 07, 2021 12:02 am

Valiosport написа:............
Отзад усилвателя е направен с щипки за тонколоните и гледам че минуса на двата канала е вързан от общо място, някъде зад трафа. Така ли е било оригинално?

Така трябва да е.
Аватар
Регистриран потребител

от Valiosport » Вто Юни 08, 2021 12:48 pm

Колега, направи ми впечетление че като завъртя баланса за лява колона трепти десния светодиоден индикатор, а като завъртя баланса за дясна колона левия индикатор.
Ако разменя двата куплунга вход, които влизат на платката на крайното за левия и десния канал ще се оправи ли ?
Регистриран потребител

от radko » Вто Юни 08, 2021 1:46 pm

Да, трябва да се разменят кабелите от потенциометъра за баланс към входовете на крайните стъпала.
Аватар
Регистриран потребител

от Valiosport » Сря Юни 09, 2021 12:00 am

Днеска се разкарах до Елимекс Плевен, взех си всичко и го отворих.
Единия предпазител отзад липсваше и му бяха запоили кабелче отзад. Смених и двата цокъла и нови предпазители.
На крайното стъпало бушон също беше правен с жичка. Смених ги с нови 1,6А( толкова пише на платката). Размених двата входа към крайните стъпала и сега на ляв канал се движи индикатора за лява колона и на дясно съответно другата.
Утре пак ще си играя с изходите на тонколоните че не ме кефи как са увивани с тиксо и сечението на кабела...
Усилватела го взех от ТВ техник и съм разочарован как се е изгаврил с усилвателчето..
Регистриран потребител

Следваща